پنجشنبه, 24 آبان 1397

اطلاعيه

از همه همشهريان عزيزم اعم از شهر وروستا چه انهايي كه در سميرم هستند چه انهايي كه خارج از سميرم هستند و تمام علاقمندان به حل معضلات شهرستان و فعالين اجتماعي فرهنگي خواهشمند است نقد و انتقادات خود را براي ما ارسال كنيد و همچنين منتظر قلم هاي شما در اين پايگاه هستيم

جستجو

اخرین خبرها

اخبار:   

انجمن پیام آوران سبز (رفتگران طبیعت سمیرم )برگزیده  جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش شد   زاگرس نشیان اولین تجلیل شوندگان جایزه دکتر رادمنش  اولین دوره جایزه محیط زیستی «دکتر رادمنش» در روز 5شنبه 8 شهریورماه در تهران برگزار و از سه سمن زیست محیطی فعال کشور تجلیل شد. جایزه محیط زیستی رادمنش، ساز و کاری است برای شناسایی افراد تلاشگر اما گمنام در حوزه محیط زیست باعث افتخار شهرمان است که انجمن پیام آوران سبز سمیرم به پاس فعالیت های خود در زمینه راه اندازی و اداره موزه تنوع زیستی و فرهنگی سمیرم ، پاکیزگی طبیعت، ارتقاء فرهنگ و آموزش زیست محیطی شهروندان، تلاش در جهت حفاظت از گونه های گیاهی و جانوری در معرض انقراض و فعالیت هایی در راستای توسعه گردشگری پایدار و راه اندازی پویش ناله کوهستان یاری کودکان  موفق به دریافت این جایزه شده است. لازم به ذکر است انجمن پیام آوران سبز سمیرم پیش ازین مفتخر به دریافت مقام اول کشوری در جشنواره سین هشتم در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور  شده بود.

تصاوير سميرم

تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


موزه تنوع زیستی و فرهنگی سمیرم یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان سمیرم مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 26 اسفند 1394 ساعت 21:50

تبدیل ساختمان مخروبه به موزه تنوع زیستی و فرهنگی

اعضای انحمن پیام آوران سبز سمیرم(رفتگران طبیعت سمیرم ) بدنبال  مکان مناسبی برای آموزش مسائل زیست محیطی و مکان مناسبی برای اطلاع رسانی در راستای حفظ کوهستان و حیات وحش بود.اعضای انجمن درصدد یافتن مکانی مناسب در مرکز شهر برآمدند. از این رو رایزنی های زیادی با ادارات مختلف و فرمانداری شهرستان انجام دادند که همگی بی نتیجه بود و اما ...

اعضای انجمن پیام آوران سبز سمیرم (رفتگران طبیعت سمیرم ) تسلیم نشدند و تصمیم گرفتند با همت خود و بدون کمک های مالی دولتی (که بی نتیجه بود) اقدام به بازسازی یک حمام مخروبه که مالکیت شخصی نداشت؛ بکنند. لذا با شورای محل و هیات امنای مسجد و حسینیه محل جلسه ای گرفته و پس از صحبت و رایزنی قراردادی 20 ساله منعقد نمودند تا با هزینه و همت خود این مکان مخروبه را به مکان و مرکزی برای آموزش های زیست محیطی و اطلاع رسانی کوهستان تبدیل نمایند. "تصاویر اولیه حمام و تصاویر نهایی و تبدیل شدن آن به مرکز در ضمیمه آورده شده است." این حمام مخروبه پس از 3 ماه و نیم تلاش بی وقفه و هر روزه ی اعضای انجمن سرانجام در تاریخ 14/08/94 با حضور جناب آقای قوامی مشاور سرکار خانم ابتکار، جناب آقای ظهرابی مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست استان اصفهان جمعی از مسئولین ادارات دولتی شهرستان و با حضور مردم شریف شهرستان افتتاح گردید.

این مجموعه شامل یک اتاق برای جلسات – یک اتاق جهت کتابخانه – یک اتاق بعنوان موزه مردم شناسی و یک اتاق بعنوان موزه تنوع زیستی می باشد. اتاق جلسات دارای سبکی سنتی است که از آن برای برگزاری جلسات گروه، برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوع محیط زیست و حفظ کوهستان – پخش کلیپ های زیست محیطی و جلسات کتابخوانی جمعی برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان استفاده می شود. اتاق کتابخانه مجهز به تقریبا 600 جلد کتاب برای سنین مختلف با موضوعات محیط زیست، توسعه ی پایدار و گردشگری پایدار می باشد. همچنین تحقیقات و پژوهش های زیست محیطی صورت گرفته در زمینه ی زاگرس مرکزی توسط پروژه ی زاگرس منجر به غنی تر شدن این کتابخانه گردیده است.

با توجه به اینکه از یکسو  تنوع زیستی شامل تنوع فرهنگی نیز می شود و از سوی دیگر مردم شهرستان تمایل زیادی به اهدای وسایل قدیمی خود به این مکان داشتند لذا انجمن پیام آوران سبز سمیرم (رفتگران طبیعت سمیرم ) درصدد برآمد تا یکی از اتاق های مرکز را بعنوان موزه ی مردم شناسی مورد استفاده قرار دهد که در آن به معرفی فرهنگ و آداب و رسوم منطقه پرداخته می شود و در نهایت اتاقی که بعنوان موزه تنوع زیستی معرفی می گردد که شامل تعدادی تاکسیدرمی، مار و جنین، صدف دریایی، توتیا، پروانه، فسیل و انواع سنگ ها و همچنین هرباریوم و قاب عکس های طبیعت می باشد. این اتاق نسبت به سایر اتاق ها برای بازدیدکنندگان از جذابیت بیشتری برخوردار است و عده ی زیادی را به خود علاقمند کرده است. دیدن حیوانات و پرندگان از نزدیک می تواند حس دوستی بین انسان و حیات وحش را دوچندان کند، چرا که بدون هیچ ترس و استرسی به راحتی حیوانات و پرندگان را تماشا و به زیبایی آنها پی می برند. در اینجا اعضای انجمن به معرفی حیات وحش سمیرم و معضلات پیش رو نظیر شکار بی رویه می پردازند تا حساسیت مردم نسبت به مساله ی شکار را بیشتر کنند.

مرکز مزبور مکان مناسبی برای ارتقای دانش و اطلاعات مردم درخصوص کوهستان و حیات وحش می باشد تا بتوان با همکاری و همیاری جمعی جلوی تخریب کوهستان و از بین رفتن حیات وحش غنی منطقه را گرفت.

ادرس موزه استان اصفهان . شهرستان سمیرم . چهارراه محله دلگرا.ابتدای خیابان شهید روح الله بهرامیان(تل میدان)

 

اپدیت انتی ویروس نود32 nod 32

کدهای اکتیو کردن

کدهای اکتیو کردن آنتی ویروس نود 32 ورژن 9 و 10

شما در قسمت اکتیو نود 32 ورژن 9 و 10 یکی از این کد ها را وارد نمایید و آنتی ویروس خود را تا سالها فعال نمایید.


AJVB-X4TG-MEDD-V367-MPJT

CHS8-XA3N-WUWD-TW6X-TD5R

CC3C-XTGR-B3RK-84GT-FBFD

AUEM-X22A-GKDC-GXVG-64DS

BAGU-XWNA-HSVN-VW9E-B3RG

CBKW-X9JC-6824-NP59-4STX

CGHW-X5KR-KWK3-SC2S-E3UF

سمیرم قدیم

تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویرطراحي و پشتيباني شركت كامپيوتري اپل سميرم